Alternativní léčba rakoviny

V čem spočívá alternativní léčba rakoviny a kam až sahají kořeny alternativní medicíny? Nehledejte spásný lék na rakovinu někde venku, tím lékem jste vy a vaše imunita.

09.03.2017

O rakovině, autoimunitním onemocnění, krátícím mnohé životy, toho bylo napsáno již mnoho. Možná až příliš na to, aby se člověk v takovém množství informací snadno orientoval. Na toto onemocnění je nutné dívat se komplexně. Rakovina není chřipka. Proto není léčbu radno jakkoli podceňovat. Vydat se řádnou cestou alternativní léčby však neznamená, že vážnost situace podceňujeme. Možná spíše naopak. Avšak je potřeba vykročit hned „zjara“, ideálně pěšinou alternativní prevence. I na chřipku kdysi umírali lidé.

Alternativní prevence

Mnoho z vás jistě bude souhlasit s tvrzením, že přejímat odpovědnost není jednoduché. Vskutku není. Ale většinou nás to zoceluje. Neliší se to ani v případě přijetí zodpovědnosti za vlastní zdraví. Klíč není v pilulce, ani v lékaři, který vás má na starosti. Ten dokonalý klíč je ve vás. Nikdo jiný totiž nemá větší motivaci vás uzdravit. Neznamená to, že máte přestat spolupracovat s lékaři. Je nutné si pouze uvědomit, že největší kus práce je na vás. Náš život netvoří „oni“, tvoříme si jej sami, pokud chceme.

Posilte svého ochránce - imunitu

Nádorové buňky mohou být ničeny imunitní ofenzivou. Pokud ale imunita nestačí, zmutované buňky vítězí a tělo podléhá vysoké toxické zátěži z vnějšího či vnitřního prostředí. Proto je potřeba se v rámci prevence zaměřit na posílení naší imunity – našeho ochránce. Nádory jsou odrazem a produktem způsobu života nás samých – myšlení -> chování, životního stylu, prostředí, ve kterém žijeme, pohybových a stravovacích návyků.

Léčba

Základem alternativní léčby rakoviny je posílit imunitu. Ta je ve své plné síle totiž schopna rakovinné bujení zastavit. Tak se naše moudré tělo přirozeně dokáže bránit. Musíme mu však pomoci. Až poté je vhodné podávat rozličné protirakovinné potravinové doplňky či pouštět se do jiných způsobů léčby.

Vybrat kvalitní odšťavňovač zeleniny

Pro aktivizaci naší imunity existují vhodné potraviny, doplňky, návyky:

 • šťávy – z červené řepy, celeru, brambor i petržele – vždy platí zásada: více zeleniny než ovoce;
 • zelenina – brokolice, zelí, kedlubna, česnek, cibule, atd.;
 • doplňky – brusinky, kustovnice čínská, kurkuma, zelený čaj, hlíva ústřičná, houba shiitake, mladý ječmen – doplňky mající protirakovinné účinky nebo zásadotvorný charakter;
 • dechová cvičení – vědomé dýchání – okysličování těla, zbavování se stresu;
 • dostatek pohybových aktivit – nejlépe na čerstvém vzduchu;
 • otužování – rozpohybování krevního oběhu;
 • radost a pozitivní mysl – přijímat se, nic nepotlačovat, mít se rád, věřit svému tělu a optimisticky hledět na svět kolem;
 • vyhýbat se stresu;
 • sdílení dobrého jídla s blízkými, vaření s láskou;
 • důležitý je režim a pravidelnost.

Čemu se naopak vyhněte:

 • přebytku bílkovin – maso, uzeniny, nezdravé tuky;
 • „pěti jedům“ – bílý cukr (na cukry pozor obecně, i v ovoci), bílá mouka, mléčné výrobky (lze nahradit rostlinnými alternativami), alkohol, bílá sůl (lepší je mořská či horská);
 • konzervovanému a zprocesovanému jídlu – jsou plné dochucovadel, konzervantů;
 • nezdravým tukům – nahradit je kvalitními – v semenech a ořeších, máslo ghí, panenské rostlinné oleje – konopný, mandlový, lněný, atp.

Jak vznikla alternativní medicína

Nekonvenční neboli alternativní medicína má spoustu podob. Začala se „klubat“ převážně v průběhu 19. století, období medikalizace – zavádění lékařské praxe do všech sfér lidského života. Alternativcům se nelíbilo přílišně lpění na výsledcích lékařských rozborů a naměřených „číslech“. Kladli důraz na komplexní pohled na člověka, a proto se vůči dominující medicínské praxi začali vymezovat.

Co se týče 20. století, objevilo se několik alternativních způsobů léčby rakoviny. O dvou z nich jsme již psali – jedná se o Breussovu dietu a dietu podle Johanny Budwig.

Ať se již vydáte jakoukoli cestou, věřte v moudrost svého těla a dávejte mu to nejlepší, co uznáte za vhodné.

Alternativní léčba rakoviny

Nenechte si ujít novinky ze světa odštavňování.

Každý měsíc zasíláme nové recepty, rady a tipy, ale i zajímavé akce či slevové kupóny!

Kontaktujte našeho specialistu

Jiří Dědík
+420 734 644 944
info@nejodstavnovac.cz

Jsem  vám  k  dispozici  každý  pracovní  den  od  8  do  18 h.

Zavolejte, rád vám poradím s výběrem vhodného odšťavňovače.