Destilovaná voda a její možné pozitivní dopady na váš organismus

Pití destilované vody patří ke kontroverzním tématům. Jedna strana tábora slibuje očistu organismu, posílení ducha a dlouhý život, kdežto ta druhá varuje před poškozením buněk. Takže pít, či nepít?

08.03.2018

Co je destilovaná voda

Destilovaná voda představuje tekutinu „očištěnou“ od minerálů, solí nebo bakterií. Když pijete destilovanou vodu, požíváte ryzí H2O. Tak, jak ji využívají chemici v laboratořích nebo hospodyňky do domácích spotřebičů s cílem zvýšit jejich životnost.

Výroba destilované vody začíná u změny skupenství na vodní páru, kde se oddělí rozpuštěné minerální látky. Následuje její ochlazení a návrat do podoby kapaliny.

Proces destilování vody není jenom laboratorní záležitost, přirozeně probíhá i v přírodě, kde se voda pomalu vypařuje na slunci. Na zem se pak vrací v podobě deště. Dešťová voda už ale pro náš organismus není taková „dobrota“. Obsahuje totiž bakterie a chemické látky.

Kde se destilovaná voda běžně využívá

Destilovanou vodu používají v chemickém průmyslu, například při výrobě léčiv nebo prostředků do aut. V domácnosti jí prodloužíte život napařovacím žehličkám i varným konvicím, protože nebudete zanášet jejich útroby tvrdými minerály. Obecně platí, že čím tvrdší voda, tím větší zanešení.

Test: Naplňte malou keramickou misku do poloviny vodou z kohoutku. Postavte ji na teplé topení. Po tom, co se voda vypaří, si misku důkladně prohlédněte. Pokud bude povrch drsný a najdete v ní usazeniny, máte tvrdou vodu.

Dvě strany tábora: pití a nepití destilované vody

Otázka užitečnosti destilované vody pro člověka je stále otevřená. Část populace nedá na pití destilované vody dopustit. Jiní naopak před pitím výhradně destilované vody varují. V některých státech ji oficiálně doporučují a v dalších je tomu právě naopak.

Pijte vodu, pijte pitnou vodu..

Seznamte se s argumenty obou stran

 Očista organismu

 Zvýšení pohyblivosti kloubů

 Posíení duševné činnosti

 Pročištění tepen

 Špatný vliv na střeva

 Poškození buněk

 demineralizace

 agresivita vody

Jak se k pití destilované vody staví Nejodšťavňovač?

Podle našeho názoru doplníte kvalitní minerály do svého těla lépe prostřednictvím vyvážené stravy a čerstvých zeleninových a ovocných šťáv než tím, že budete pít vodu z kohoutku.

Protože je však otázka pití destilované vody takto otevřená, záleží jenom na vás, ke které straně tábora se připojíte, a jakou vodu tedy budete pít.

Destilovaná voda a její možné pozitivní dopady na váš organismus

Nenechte si ujít novinky ze světa odštavňování.

Každý měsíc zasíláme nové recepty, rady a tipy, ale i zajímavé akce či slevové kupóny!

Kontaktujte našeho specialistu

Jiří Dědík
+420 734 644 944
info@nejodstavnovac.cz

Jsem  vám  k  dispozici  každý  pracovní  den  od  8  do  18 h.

Zavolejte, rád vám poradím s výběrem vhodného odšťavňovače.